sabanet call number                                                                                                                                                                                     اینستاگرام صبانت  کانال تلگرام صبانت

اینترنت صبانت

-->

تاریخچه وای فای wifi

تاریخچه وای فای wifi - 4.0 out of 5 based on 4 votes

تاریخچه وای فای

اگر شما سن بالایی نداشته باشید قطعا به سختی می توانید دورانی که بدون ارتباطات امروزی بود را درک کنید. در گذشته به شکل امروزی ارتباطات رادیویی و اینترنتی وجود نداشته و مردم به سختی می توانستند در راه دور با یک دیکدیگر ارتباطی برقرار کنند. اما خوشبختانه گذشت زمان موجب روی کار آوردن سیستم های ارتباطی شد که از طریق آن می توان دو انسان را با فاصله بسیار به یکدیگر مرتبط ساخت تا این دو ارتباط تماسی با یکدیگر داشته باشند. امروز بیش از 7.2 میلیارد نفر از دستگاه های تلفن همراه بهره می گیرند که در نقش ارتباطی، شخصی، کسب و کار، اخباری و برخی دیگر را دارد. تاریخ وای فای ارتباطات مدرن را تشکیل می دهد و اگرچه نباید تاریخ آن را دیرینه دانست، اما با روی کار آمدن آن بسیاری از کارها سهل تر شد

.

what is wifi

سال 1896: جمعیت جهان 1.6 میلیارد نفر بود و شرکت AT&T تنها شامل 500 هزار خط در سیستم بل می شد. در آن زمان Guglielmo Marconi اولین سیستم تلگراف بی سیم را اختراع کرد و موجب اساس همه فناوری های رادیویی آینده شد.

سال 1947: جمعیت جهان به 2.6 میلیارد رسید و اکثر خانه فاقد یک تلویزیون می شد. اما بیش از 3.9 میلیون نفر در مکان های عمومی به نشست پای تلویزیون می پرداختند. با اختراع ترانزیستور کامپیوتر و ارتباطات با یکدیگر ادغام شد. در سال 1956 دانشمندان آزمایشگاه بل یعنیان باردین، والتر براتین و ویلیام شاکلی برای چنین اختراع حماسی برنده جایزه نوبل شدند.

سال 1962: در این زمان از هر 10 خانوار 9 خانوار از تلویزیون بهره می بردند. این یعنی بیش از 52 میلیون نفر تماشاگر تلویزیون به حساب می آمدند. Telstar اولین ماهواره ارتباطی بوده که وارد جو زمین شد و به ماموریت خود پرداخت.

How to WiFi

سال 1969: در این زمان بیش از 125 میلیون نفر شاهد فرود Apollo 11 بودند که عمدتا ماموریتی به ماه داشت. Arpanet اولین نمونه پیش عملیاتی اینترنت به شمار می رفت. این شبکه اجازه می داد تا با سوئیچینگی بتوان از چند کامپیوتر در یک شبکه استفاده کرد و شبکه قابل توجهی محسوب می شد.

1985: بیش از 340 هزار شهروند ایالات متحده از تلفن همراه برخوردار بودند. FCC سه باند شبکه بدون مجوز دولت دردسترس قرار داد که به ترتیب فرکانسی 900 مگاهرتزی، 2.4 گیگاهرتزی و 5.8 گیگاهرتزی داشتند. سپس این فرکانس ها به مایکرویووها انتقال یافت. IEEE و WECA دسترسی به شبکه رسانه ای MAC را فراهم آورده است و سپس شبکه بی سیم بومی WLAN به نام802.11 با سرعت حداکثر 2 مگابیت برثانیه روی کار آمدند.

1990: بیش از 12.5 میلیون مشترک تلفن همراه در سراسر جهان وجود داشتند.  Tim Berners-Leeیکی از دانشمندان علوم کامپیوتر با همکاری Robert Cailliau اولین ارتباط موفق بین کامپیوتر و سرور در یک قدمی توسعه وب جهانی، انجام دادند.

1997-2000: جمعیت جهان به 6 میلیارد نفر رسیده و رشدی بزرگ پیدا کرده است. بیش از 140 میلیون کامپیوتر به فروش رفته و بیش از نصف خانواده های آمریکایی دارای کامپیوتر خانگی شدند. یک کمیته متشکل از مهندسین NCR، آزمایشگاه بل و IEEE agree درباره یک استاندارد بی سیم انتقال داده با سرعت دو مگابیت برثانیه به توافق رسیدند. با استفاده از هریک فناوری های spread¬spectrum یا frequency hopping و direct sequence transmission می توان دستیابی به انتقال داده سریعی در مقایسه با فناوریارتباط رادیوییآن زمان داشت. استاندارد بی سیم  802.11a و802.11b یک رویکرد بزرگی محسوب شده که در سال 1999 توسط IEEE راه اندازی شده و802.11b به عنوان استاندارد ارتباط بی سیم سریع تلقی می شد. IEEE مدتی بعد تصمیم گرفته استاندارد را به وای فای تغییر دهد. سپس Lucent یک آداپتور 100 دلاری برای وای فای توسعه داد که مدتی بعد اپل AirPort برمبنای آن معرفی کرده است. البته اپل فناوری آن را روی iBook نیز به کار گرفت و به نوعی شرکت مطرح در این زمینه قلمداد می شود.

2003-2007: تعداد کاربران تلفن همراه نسبت به تعداد صاحبان خطوط تلفن ثابت در ایالات متحده بیشتر شده است. استیو جابز در این دوره آیفون را به عنوان نخستین گوشی هوشمند اپل معرفی می کند. این دستگاه از وای فای برخوردار بوده و یک کامپیوتری با سیستم ارتباط شبکه بی سیم وای فای محسوب می شد. در آن زمان استاندارد  802.11g و802.11e جای خود را به802.11n دادند که سرعت بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار می داد و به نوعی عملکرد سریعتری را دارا بود. از این رو دوره بزرگی قلمداد می شد.

2009-2015: در این دوره Starbucks خبر از رایگان بودن وای فای در تمامی فروشگاه های آن را اعلام کرد. زمانی که انتقال رسانه های دیجیتال در ایالات متحده به 51 درصد نسبت به دسکتاپ 42درصدی رسیده و این نشان از محبوبیت بیشتر رسانه های دیجیتال است. رسانه های اجتماعی نقش بزرگی در بهار عربی ایفا می کنند و باید این بهار را یک اقدام بزرگ تلقی کرد. در این دوره باراک اوباما اولین توییتش را در شبکه اجتماعی توییتر ارسال می کند. تعداد دستگاه های تلفن همراه بیش از تعداد انسان های روی زمین شده و در نهایت این دستگاه ها موفق شدند بر تعداد خود نسبت به انسان ها بیافزایند. استانداردهای بی سیموای فای 802.11v, 802.11k 802.11u, 802.11acI و 802.11acII دردسترس قرار گرفتند. بیشتر آنها سرعت قابل توجهی در قیاس با مدل قبلی خود داشته که نشان از پیشرفت در این زمینه دارد.

homehotspot wifi

UCOPIA و Wi-Fi در همان زمان ایجاد شدند و گسترش پیدا کردند. این استانداردهای ارتباطی با گوشی های هوشمند و اینترنت رشد بزرگی پیدا کردند. انتظار می رود در آینده نزدیک شاهد گسترش استانداردهای موردبحث باشیم و سرعت آنها نیز به نسبت پیشرفتی که صورت می گیرد، افزایش پیدا کند.

  • دفتر مرکزی : تهران، خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از خیابان مطهری، خیابان ناهید، شماره 74
  • 021-95 11 86 08
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صبانت در شبکه های اجتماعی

تلگرام صبانت  sabanet instagrem