/* */
IMAGE
آشنایی با ADSL
شنبه, 26 ارديبهشت 1394
  ADSL چگونه کار میکند؟ ADSL مخفف كلمات Asymmetric Digital Subscriber Line به معناي خط اشتراك ديجيتال نامتقارن است.با استفاده از زوج سیمهای مخابرات برای تلفن خانگی ما تنها از یک پانصدم امکانات بالقوه این سیمها استفاده میکنیم و مابقی بلا استفاده میماند . حال با استفاده از سخت افزارهایی که... ادامه مطلب...
IMAGE
مودم های adsl
شنبه, 26 ارديبهشت 1394
  مودم های adsl مودم های adsl که وظیفه تبدیل سیگنالهای آنالوگ تلفن به دیجیتال برای ورود اطلاعات و همچنین تبدیل سیگنال های خروجی دیجیتال به آنالوگ را دارند به 2 دسته تقسیم می شوند یکی مودم های کابلی و دیگری مودم های بی سیم می باشند مودم های کابلی هم به دو صورت می باشند که بعضی از... ادامه مطلب...
IMAGE
فرق adsl و ++adsl2
شنبه, 26 ارديبهشت 1394
  عبارت ADSL به شکلی از برقراری ارتباط از طریق خطوط مسی گفته می‌شود که در آن سرعت دریافت و ارسال داده‌ها یکسان نیست. به همین دلیل به این شیوه ارتباطی، عنوان نامتقارن (Assymetric) داده‌اند و حرف A در ابتدای نام ADSL نیز از همین کلمه گرفته شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های ADSL کاربرد آن در... ادامه مطلب...
IMAGE
افزایش امنیت مودم وایرلس
شنبه, 26 ارديبهشت 1394
  چگونه امنیت مودم وایرلس رو افزایش بدیم؟ استفاده از مودم های وایرلس برخی مخاطرات رو برای افراد ایجاد میکنه ، امروز سعی مکنیم روش هایی رو برای کاهش این مخاطرات برای شما عزیزان آموزش بدیم ، روش هایی ساده برای افزایش امنیت مودم های وایرلس ! البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست... ادامه مطلب...
IMAGE
تست سرعت اینترنت
شنبه, 02 خرداد 1394
تست سرعت اینترنت برای تست سرعت اینترنت خود میتوانید از سایت معتبر  ذکر شده ذیل استفاده فرمایید . توجه فرمایید که فلش پلیر بر روی کامپیوتر شما نصب شده باشد سایت تست سرعت اینترنت یک عدد سرعت دانلود و یک عدد سرعت اپلود نمایش می دهد به دلیل اینکه بیش از 95 درصد از استفاده ما... ادامه مطلب...
IMAGE
امنیت مودم وای فای از طریق مک آدرس
سه شنبه, 05 خرداد 1394
    مسدود کردن استفاده غیر مجاز از وای فای اینترنت با گسترش استفاده از اینترنت و مخصوصا استفاده از مودم های بی سیم، مشکل استفاده غیر مجاز افراد ناشناس از اینترنت ما نیز مطرح شده است. در اینجا به روشی کاملا ساده نحوه شناسایی استفاده کنندگان غیر مجاز و مسدود کردن آن را تشریح... ادامه مطلب...
IMAGE
راههای برای جلوگیری از مصرف بالای اینترنت
جمعه, 03 مهر 1394
  در حال وبگردی هستید و ناگهان با پیغامی مبنی بر پایان حجم اینترنت خود مواجه می‌شوید، شاید بهتر باشد کمی در رابطه با نوع مصرف حجم خود بیشتر فکر کنید. در ادامه برخی نکات سریع برای کنترل مصرف اینترنت را با هم مرور می‌کنیم. معمولا فعالیت‌هایی نظیر دانلود فیلم و استریم ویدیو... ادامه مطلب...
IMAGE
آموزش بررسی و کاهش نویز اینترنت در adsl
سه شنبه, 17 آذر 1394
آموزش شناسایی و حل مشکل نویز در مودم ADSL در صورتی که شما از کاربرانی باشید که برای اتصال به اینترنت از ADSL استفاده می کنید پس حتما باید با بحث نویز آشنا باشید که نویز باعث کاهش شدید سرعت اینترنت و همچنین قطع شدن پیاپی اینترنت می شود . که در ادامه قصد داریم روشی را براتون آموزش... ادامه مطلب...
IMAGE
آموزش بررسی کاهش نویز adsl
جمعه, 13 فروردين 1395
کاهش نویز اینترنت ADSL - ممکن است Splitter یا همان دستگاه دو شاخه ای که یکی از شاخه های آن به تلفن و یکی دیگر به مودم ADSL شما متصل می شود به مشکل خورده باشد ، یک Splitter دیگر تهیه کنید و سپس در تنظیمات مودم خود مشاهده کنید که نویز که معمولا با کلمه snr مشخص شده کاهش پیدا کرده است ، یکی از... ادامه مطلب...

آموزش

 

آشنایی با adsl و اینترنت پرسرعت چیست و چگونه کار می کند

تعریف و مزایای ADSL

امروزه اینترنت پرسرعت به عنوان یکی از ابزارهای شناخت توسعه صنعت فن آوری و رشد فرهنگی یک جامعه به شمار میرود.شبکه تک با شناخت این مسئله و با فراهم آوردن تیم توسعه شبکه خبره نسبت به راه اندازی این سرویس در تهران بزرگ اقدام نموده است. استان تهران با داشتن بافت غنی فرهنگی و اقتصادی یکی از مهمترین استانهای ایران به لحاظ توسعه فناوری روز دنیا بوده و همین امر سبب می شود این شرکت با تمام توان به ارائه هر چه بهتر این سرویس در سطح استان تهران بپردازد. قیمت مناسب با سبد خانوار؛ کیفیت سرویس در حد استانداردهای بین المللی و نظم و انظباط سازمانی از بزرگترین مزیتهای شبکه تک بوده که به همت مدیریت و پرسنل زحمت کش این شرکت فراهم گردیده است.

 

آشنائی با فن آوری ADSL:
در اختیار داشتن سرعت همان چیزی است که همیشه در پی آن هستیم . فن آوری ADSL پاسخی است به آنها که به سرعت احتیاج دارند تا با استفاده از آن زودتر به هدف برسند. ADSL پاسخی است به آنها که به سرعت احتیاج دارند و از دیگر روشهای دسترسی با استفاده از مودم ها و خط های تلفن به ستوه آمده اند و در پی آن هستند تا با استفاده از این راهکار و با سرعت مطلوب به پاسخ خود برسند. ADSL تکنولوژی جدیدی است که بر بستر کابل تلفن قدیمی و آشنای خودمان عمل میکند. نصب یک سیستم ویژه در داخل پست مخابراتی هر منطقه، مشترکین تلفن آن منطقه را به سادگی و بدون نیاز به هر نوع دخل و تصرف سخت افزاری و یا نرم افزاری، از این سرویس بهره مند نماید. این تکنولوژی بهترین و بیشترین سرعت را بدون نیاز به تدارک زیر ساختهای جدید ممکن ساخته است . استفاده از سیم کشی های موجود تلفن بدون نیاز به اتصال به دستگاههای حجیم و پیچیده، کار مصرف کننده را بسیار راحت مینماید. برای داشتن یک اتصال ADSL در محل مصرف کننده تنها نیاز به یک مودم ویژه است. پس از برقراری ارتباط تنها هزینه ثابت خط ADSL که به شکل ماهانه و با توجه به پهنای باند دریافتی به عنوان هزینه دریافت میشود . در حالیکه از ارتباط ADSL استفاده می کنید ارتباط تلفنی شما همیشه آزاد و در دسترس است. هزینه تلفن تنها در صورت استفاده از تلفن محاسبه میشود و ربطی به استفاده از خطADSL ندارد.

 

ADSL چگونه کار میکند؟
با استفاده از زوج سیمهای مخابرات برای تلفن خانگی ما تنها از یک پانصدم امکانات بالقوه این سیمها استفاده میکنیم و مابقی بلا استفاده میماند . حال با استفاده از سخت افزارهایی که بتوانند داده ها را فشرده سازی ، ارسال و دریافت نمایند میتوانیم این قابلیت بلا استفاده را هم به کار بگیریم. یکی از این سخت افزارها در پست مخابرات نصب و دیگری در محل استفاده کننده نصب میشود.
ارتباط از طریق سیم تلفن قبلی شما برقرار میشود بدون اینکه اختلالی در ارتباطات تلفنی بوجود آید. حالا به شرط اینکه مودم همیشه به خط وصل و روشن باشد ارتباط شما با اینترنت همیشه برقرار خواهد بود در عین حال اینکار برای مکالمات تلفنی مشکلی پیش نمی آورد.

 

مزایای خط ADSL:

 • سرعت بالا
 • کیفیت مناسب تر نسبت به سرویس DialUp
 • اتصال دائم به اینترنت
 • هزینه ثابت ماهانه
 • استفاده از خط تلفن بدون مشغول شدن خط
 • هیچ هزینه ای به قبض تلفن اضافه نخواهد شد
 • اتصال بسیار سریع و بی دردسر

راهنمای خرید مودم ای دی اس ال ADSL

 

1. راهنمای خرید مودم adsl

شرکت ما به عنوان اولین ارایه کننده سرویس اینترنت پرسرعت adsl برای کاربران خود در هنگام خرید اینترنت پرسرعت adsl قابلیت خرید مودم adsl را فراهم کرده است که کلیه مودم های adsl که گسترش انفورماتیک آریانت پیشنهاد می کند به عنوان مودم های استاندارد با اینترنت پرسرعت ADSL شرکت صبانت میباشد، همچنین تمامی کاربران می توانند از مودم های متفرقه ADSL موجود در بازار استفاده کنند که در آن صورت ما هیچ تعهدی نسبت به آنان را ندارد. کلیه مودم های ADSL ارایه شده توسط ما  دارای سه سال گارانتی معتبر می باشد.

 

2. آیا امکان استفاده از مودم هایی به غیر از مودم های ADSL تحت پوشش شرکت صبانت وجود دارد ؟

بله این امکان وجود دارد. مودم های ADSL تحت پوشش شرکت  گسترش انفورماتیک آریانت شامل نصب و پشتیبانی می باشند، ولی در صورتی که از مودم های ADSL متفرقه استفاده نمایید، فقط شامل نصب توسط شرکت  گسترش انفورماتیک آریانت بوده و پشتیبانی این مودم های ADSL از سوی بخش پشتیبانی شرکت  گسترش انفورماتیک آریانت انجام نخواهد پذیرفت.

 

3. آیا امکان استفاده از مودم ADSL که خودم خریداری کرده ام و با شرکت های دیگر هم کار کرده را دارم؟

البته مودم های ADSL مورد تایید از سوی شرکت  گسترش انفورماتیک آریانت بیشترین سازگاری را با سرویس های اینترنت پرسرعت این شرکت داشته و همین امر باعث یکپارچه شدن سیستم نصب و پشتیبانی سرویس های اینترنت پرسرعت خواهد شد. اما در صورت استفاده از مودم های ADSL متفرقه، فقط شامل نصب توسط شرکت  گسترش انفورماتیک آریانت بوده و پشتیبانی این مودم ها از سوی بخش پشتیبانی شرکت  گسترش انفورماتیک آریانت انجام نخواهد پذیرفت.

 

4. آیا از لحاظ کیفیت و سرعت تقاوتی بین مودمCombo ADSL و مودم ADSL وایرلس وجود دارد ؟

خیر، از لحاظ کیفیت و سرعت تفاوتی بین این دو مودم ای دی اس ال وجود ندارد، تنها شما می توانید بسته به نوع نیاز خود از هرکدام از مودم های ال دی دی ال Combo یا مودم ای دی اس ال وایرلس استفاده نمایید.

 

5. تفاوت قیمت مودم های ای دی اس ال ارائه شده توسط شرکت  گسترش انفورماتیک آریانت با مودم های ای دی اس ال بازار در چیست ؟

از لحاظ قیمت تفاوتی بین مودم های ای دی اس ال ارائه شده توسط شرکت  گسترش انفورماتیک آریانت  با مودم های ای دی اس ال بازار وجود ندارد حتی برخی از مدل ها با قیمت پایین تری نسبت به بازار ارائه می شود . ولی در صورت وجود این تفاوت قیمت در برخی از مدل ها به دلیل گارانتی شدن مودم های ای دی اس ال ارائه شده به مدت سه سال توسط شرکت  گسترش انفورماتیک آریانت می باشد.

 

6. آیا امکان استفاده از یک مودم ای دی اس ال وایرلس برای طبقات یک ساختمان وجود دارد ؟

بله، اما در صورت استفاده از یک مودم ADSL وایرلس در طبقات، تضمینی برای پوشش دهی همه طبقات مورد نظرتان وجود ندارد و تنها زمان نصب مودم ADSL در محل می توان از پوشش دهی طبقات با برد مودم ADSL خود اطلاع حاصل نمایید.این موضوع به محل قرار گرفتن مودم ADSL ، تعداد طبقات و نقشه ساختمان بستگی دارد.

 

تفاوت بین adsl و +adsl2 در چیست ؟

حداکثر میزان پهنای باند در ADSL برای دانلود 8 Mbو برای ارسال 1 Mb میباشد در حالی که این میزان در ADSL2+ به ترتیب 24 Mbو 1.5 Mb می باشد. همینطور سرعت برقرای لینک در ADSL حدود 30 ثانیه و در ADSL2+ حدود 10 ثانیه می باشد.

اصطلاح رانژه کردن یعنی چه ؟

خط رانژه خط تلفنی است که می‌تواندvoice و data را هم‌زمان با هم روی یک خط منتقل کند. بنابراین قابلیت ارایه‌ی سرویس ADSL را داراست.قبل از این که بتوانید از خط تلفن خود به عنوان خط ADSL استفاده کنید باید این خط از طرف مخابرات و به درخواست شرکت ارایه دهنده‌ی سرویس، رانژه شود.

تاثیرات نویز (صدا اضافی خط) بر روی adsl چیست؟

وجود نویز یکی از عواملی است که برروی خط ADSL اختلال ایجاد می کنند وباعث بروز مشکلات متعدد می‌شود. در سرویس ADSL نویز به دو صورت وجود دارد:
 1. نویز به صورت شنیداری بر روی بوق خط تلفن.
 2. نویز برروی خط ADSL که موجب افت کیفیت سرویس می‌شود.
برای برطرف شدن نویز به صورت شنیداری برروی خط تلفن راهکاری ساده وجود دارد وآن استفاده از اسپلیتر (جدا کننده voice از data) است. نصب این ابزار بسیار ساده است و با استفاده از آن می‌توان، نویز موجود بر روی خط را برطرف کرد . درباره‌ی مورد دوم باید به این نکته اشاره کرد که سیستم‌ها و دستگاه‌هایی وجود دارند که برروی سرویس اینترنت اختلالاتی ایجاد می‌کنند و از کیفیت سرعت اینترنت می‌کاهند.

آموزش تصویری نحوه کانفیگ مودم Tplink TD-w8901G

نحوه کانفیگ مودم Tplink TD-w8901G

ابتدا اتصالات مودم را به خوبی چک کنید:

 • اتصال کابل شبکه به یکی از خروجی های مودم
 • اتصال سیم تلفن به ورودی Line splitterوخروجی آن به مودم همانند شکل زیر :

از کابل شبکه استفاده کنید نکته:برای کانفیگ باراول

برای اطمینان از اینکه ارتباط کامپیوتر و مودم به درستی برقرار شده است در ویندوز xpبه ترتیب:

Control Panel > Network Connection > Local Area Connection > Support

ودر ویندوز 7 به ترتیب:

Control Panel > Network and Sharing Center > Local Area Connection > Details

سپس برای وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم در قسمت Address bar مرورگراینترنت خود 192.168.1.1 را وارد کرده و اگر همه مراحل به درستی انجام شده باشد.برای وارد شدن از شما یوزر نیم وپسورد می خواهد که پیش فرض آن admin برای یوزرنیم و مجدد admin برای قسمت پسورد می باشد

بعد از وارد کردن یوزر نیم وپسورد صفحه تنظیمات مودم باز خواهد شد.

برای تنظیمات اکانت اینترنت خود روی مودم در تب Quick start دکمه Run Wizard را کلیک کنید همانند شکل زیر:


سپس در قسمت time zone تهران را انتخاب کرده و روی Next کلیک می کنیم


در این قسمت نوع کانکشن برای اتصال به اینترنت را باید انتخاب کنیم که ما با دو حالت از چهار حالت موجود کار داریم:

 • 1- PPPOE: به صورت اتوماتیک با روشن کردن مودم اینترنت برقرار می گردد
 • 2- Bridge: در این حالت مودم همانند پل عمل کرده و برای اتصال به اینترنت باید یک کانکشن pppoe به صورت دستی در ویندوز بسازید

نکته: در حالت pppoe روی مودم نیز میتوان تنظیماتی را انجام داد تا به صورت اتوماتیک اینترنت برقرار نگردد.


سپس روی next کلیک کرده یوزر نیم وپسورد اکانت اینترنت که از شرکت سرویس دهنده دریافت کرده اید را ابتدا وارد کرده. Vpi را عدد 0 و vci را عدد 35 می گذاریم و قسمت connection type را روی pppoe LLc قرار می دهیم


سپس next را زده تا وارد مرحله تنظیمات wireless مودم که برای برقراری ارتباط به صورت بی سیم بین pcو یا گوشی های تلفن همراه با مودم می باشد که شامل ssid:نامی که دستگاه های دیگر مودم شما را با این نام پیدا می کنند.

پسورد گذاری روی وایرلس مودم:برای اینکه از دسترسی غیر مجاز دیگران که در محدوده پوشش دهی مودم وایرلس شما می باشند اجتناب گردد.

قسمت authentication type:یا روی WPA-PSK ویا WPA2-PSK قرار می دهیم. در قسمت key1 پسورد خود را که بهتر است ترکیبی از اعداد وحروف حداقل تا 8 کاراکتر می باشد وارد کنید


کلید next را زده ودر صفحه همانند شکل زیر دوباره next را زده وسپس مودم ریبوت می گردد وبعد از حدود 1 دقیقه چراغ DSL مودم ثابت می گردد وسپس چراغ اینترنت مودم نیز روشن می گردد که نشان دهنده اتصال صحیح مودم به اینترنت می باشد وحالا می توانید از اینترنت وایرلس در مکان مورد نظر استفاده کنید.

موفق باشید


آموزش تصویری تنظیمات مودم های D-Link

تنظیمات مودم های D-Link

آموزش تصویری کانفیگ (تنظیم) مودم های zyxel660hwb

تنظیمات مودم های zyxel660hwb

ابتدا IP از رنج 192.168.1.x را بر روی کارت شبکه تنظیم نمایید.


سپس صفحه مودم را با IP192.168.1.1 ، باز نمایید. passwordرا وارد کرده و Login را می زنیم. گزینه دوم یعنی Go to Advanced setup را زده و Apply می کنیم و وارد صفحه status می شویم.


گزینه Network در ستون سمت چپ را باز کرده و سپس WAN را انتخاب می نماییم .در این صفحه در قسمت Internet Connection تغییرات را به صورت بالا اعمال می نماییم .

در این قسمت Username و Password مربوطه را وارد کرده.و VPI=0 و VCI=35 قرارداده و NEXT زده و در آخر reboot میشود

راهنمای تصویری تنظیمات مودم ADSL Linksys WAG 120N

راهنمای تنظیمات مودم ADSL Linksys WAG 120N

اتصال مودم به خط تلفن و همچنین اتصال مودم را توسط کابل شبکه با کامپیوتر انجام دهید.

تنظیمات IP کارت شبکه متصل شده به مودم را به طور صحیح انجام دهید.(از آموزش تنظیم کارت شبکه استفاده نمائید)

تنظیمات این مودم با یک مرور گر وب صورت می گیرد:

آدرس IP 192.168.1.1 را در مرورگر اینترنت خود وارد کنید.سپس از شما username و password خواسته میشود که شما admin وadminرا با حروف کوچک وارد کرده وروی دکمه ok کلیک کنید.

نکته:

1- این Username و Password را با Username و Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.

2- اگر صفحه درخواست Username و Password ظاهر نشد به به معنی این است که یا شما تنظمات کارت شبکه مناسبی ندارید که باید آنها را بازبینی کنید و یا روی مروگر شما پ ر و ک س ی تنظیم شده که باید در اینترنت اکسپلورر به منوی Internet Option و سپس به Connection و سپس در قسمت Lan Setting رفته و تیک آیتم Using P r o x y را برداشته و OK کنید.

بعد از وارد شدن با صفحه ای همانند صفحه زیر روبرو خواهید شد.در غیر این صورت روی قسمت Setup و سپس در زیر مجموعه آن روی Basic Setup کلیک کنید.

در قسمت Encapsulation گزینه RFC 2516 PPPoE را انتخاب کنید

در قسمت Multiplexing گزینه LLC را انتخاب کنید

قسمت Autodetect را روی Disable تنظیم کنید تا بتوانید به صورت دستی مقادیر VPI و VCI را وارد کنید.به این صورت که برای VPI عدد 0 وبرای VCI عدد 35 را وارد کنید

Username و Password را که مربوط به اکانت اینترنت شما می باشد واز طرف شرکت سرویس دهنده می باشد را وارد کنید. باقی گزینه ها همانند شکل زیر باشد سپس در پایین این صفحه گزینه Save Settings را کلیک کنید. بعد از چند ثانیه چراغ اینترنت روی مودم باید به رنگ سبز درآید که نشان دهنده کانفیگ صحیح مودم وهمچنین ارتباط با اینترنت می باشد.


حالانوبت تنظیمات وایرلس مودم می باشد روی گزینه Wireless در بالای صفحه تنظیمات کلیک کرده و از زیر مجموعه آن Basic Wireless Setup را انتخاب کنید تا صفحه زیر را مشاهده نمائید.

در این صفحه گزینه Wireless Configuration را روی Manual قرار دهید تا صفحه مانند شکل زیر تغییر کند. در قسمت Network Name نامی را برای شبکه وایرلس خود انتخاب کنید و باقی گزینه ها بدون تغییرباشد سپس روی دکمه Save Setting در پایین صفحه کلیک کنید.


سپس به زیر مجموعه Wireless Security رفته وصفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه باید یک رمز برای وایرلس مودم قرار دهید تا افراد غیر مجاز نتوانند از اینترنت شما استفاده کنند.

در قسمتmode Security یکی از حالت های موجود که بهترین آن WPA2-Personal را انتخاب کنید.سپس در قسمت Pre-Shared Key یک رمز بین 8 تا 63 کارکتری وارد کنید و پس رو دکمه Save Settings پایین صفحه کلیک کنید.

تنظیمات مودم به پایان رسید و می توانید از اینترنت مودم به صورت بی سیم استفاده نمائید.

تماس صبانت    

تلگرام تهران صبانت    به تلگرام تهران صبانت بپیوندید                                                                           

Body
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Slideshow
Background Color
Background Image
Footer
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image